Grafiką zajmuję się od...nie pamiętam kiedy. Pierwszą komercyjną pracę - wizualizację sklepu w 3D - wykonałem w 1996 roku, w programie 3D Studio 2.0 pod systemem DOS. W 3D fascynował mnie ruch, animacja i w tym kierunku starałem się rozwijać. Brałem udział w konkursach animacji, w jednym z nich zdobyłem wyróżnienie.

     Uczęszczałem do Wielkopolskiej Szkoły Radia Telewizji i Filmu w Poznaniu, kształcąc się w kierunku operatora obrazu. Prócz operatorki poznawałem zagadnienia sztuki filmowej: organizację produkcji, pracę na planie z aktorami, oświetlenie, reżyserię, montaż itp. W 2001 roku powstał film krótkometrażowy, którego byłem scenarzystą, reżyserem, operatorem, oświetleniowcem, montażystą i oczywiście specjalistą od efektów specjalnych... Cenne doświadczenie.

     Pracowałem przy filmie Tomka Bagińskiego "Kinematograf", który dostał się na tzw. krótką listę 10 filmów, z których 5 było nominowanych do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej - „Oscara”. Przy tym filmie pracowałem jako „Compositor”.

   Byłem grafikiem prowadzącym cały zespół i reżyserem filmu "8 minut z Historii Powstania Wszechświata", wykonanego w technice 3D stereo. Film można obejrzeć w Tunelu Czasu w Juraparku w Krasiejowie, oraz w kinach 5D w Juraparku w Solcu i w Bałtowie.

   Wykonuję wszystkie prace związane a grafiką 3D, co w branży określa się mianem "generalista": od storyboardów, poprzez rigi i animację postaci, do postprodukcji. Piszę scripty na własne potrzeby. Współpracuję m.in. z: PLATIGE IMAGE, K2 INTERNET, THE CHIMNEY POT, LIGHTCRAFT, HYPERMEDIA.

© Michał Husiak